Mesturkuaz
olarak sadece ülkemizde değil yurtdışında da 
gayrimenkul yatırımları ve inşaat başta olmak üzere
demir-çelik ve enerji sektörlerinde de
grubumuzun stratejik planlamalarına göre girişimlerimize devam ediyoruz.

YÖNETİM MESAJI

SAYGIDEĞER MÜŞTERILERIMIZ VE İŞ ORTAKLARIMIZ;

 

Küresel düzeyde her alanda etki ve iddia sahibi bir ülke haline gelen Türkiye şu anda dünya genelinde 239 ülke ve bölgeye ihracat yapıyor. Bununla da yetinmiyor artık Türk işadamları, Türk yatırımcıları, Türk firmaları dünyaya açılıyor, dünyada adını duyuruyor, girişimlere imza atıyor. Avrupa, Asya ve Afrika kıtalarının birleştiği noktadaki stratejik konumuyla ülkemiz, yeni risklerin yanında, geniş fırsatlarla da karşı karşıya bulunuyor.

Mesturkuaz 35 yıldır gelişimleri ve fırsatları doğru değerlendirerek başarılı ve büyüyen çizgisine devam etmektedir. Grubumuz için rekabetçi olabilmek; uzun vadeli stratejilere odaklanmakla birlikte ölçülebilir risk almakta yatmaktadır. Bununla birlikte hızla değişen ve gelişen küresel sistemde, fırsatları aktif biçimde yönlendirmek ve değerlendirmek ise kaçınılmazdır.

Türk ekonomisi 2001’de yaşadığı kriz sonrası alınan ciddi önlemeler sayesinde oldukça dinamik bir yapıya kavuşmuştur. Yarattığı katma değer ve istihdam olanaklarıyla ülke ekonomileri için çoğu zaman bir kaldıraç görevini üstlenen inşaat sektörü ise ayrı bir öneme sahiptir. Öyleki yurt dışı müteahhitlik hizmeti proje tutarı 300 milyar doları aşmıştır. Yurtiçinde ise konut alanında gerek kentsel dönüşüm gerekse imar ile ilgili alınan yeni kararlar sektörün önünü açmıştır.

Ülkemiz gayrimenkul sektörünün yeni bir gelişme dönemine girmektedir. Sektör giderek uluslararası normlarda bir gayrimenkul anlayışı benimsemekte, konut ile birlikte diğer alt gruplarda da gelişmeler yaşanmaktadır. Dolayısıyla bu durum düzenli piyasaların oluşma ve konuta yönelik etkin finansman sistemin kurulması ihtiyacını arttırmaktadır. Sektörde kurumsallaşma artmakta ve sektör uluslararası alanda cazibe kazanmaktadır.

Mesturkuaz olarak sadece ülkemizde değil Ortadoğu başta olmak üzere Doğu Avrupa ve Avrupa Birliği ülkelerinde gayrimenkul yatırımları ve inşaat başta olmak üzere grubumuzun stratejik planlamalarına göre girişimlerimize devam ediyoruz. Sevinerek belirtmeliyim ki dahil olduğumuz sektörlerle ilgili belirlediğimiz çıtayı her yıl bir üst seviyeye çıkartıyoruz. Bunun içinse arkamızdaki en önemli güç kuvvetli nakit akışımızla bir araya gelen girişimci yapımızdan kaynaklanmaktadır. Yapmış olduğumuz uzun vadeli stratejik planlar doğrultusunda önümüzdeki beş yıl boyunca gayrimenkul yatırımları başta olmak üzere inşaat faaliyetleri ve endüstriyel yatırımlara odaklanarak grubumuzu daha da büyüteceğiz.

Elbette bir işletmenin başarısı sadece mali anlamda kuvvetli olması ile gerçekleşmemektedir. Doğru kurgulanmış bir kurumsal altyapı ile desteklenen etkin profesyonel yönetim başarının olmazsa olmaz temel taşlarıdır. İşte bu nedenle Mesturkuaz “Doğru Konumlandırılmış Profesyonel Kadroya Güven” sloganıyla yola çıkmış ve bu doğrultuda insan kaynağı altyapısını güçlendirmiştir.

Bizce “Başarı bir yolculuktur, bir varış noktası değil!”.

Saygılarımla,
İsa Ünal
Yönetim Kurulu Başkanı