FAALİYET ALANLARI

Dahil olduğumuz sektörler arasında sinerji yaratarak uzun vadeli değer, sürdürülebilir büyüme ve güçlü nakit akışı oluşturmaktayız.

 • GAYRİMENKUL*  
 • İNŞAAT  
 • ALIŞVERİŞ MERKEZİ  
 • TURİZM  
 • DEMİR ÇELİK  
 • ENDÜSTRİYEL METAL  
 • KİMYA  
 • EĞLENCE  
 • GIDA  

GAYRİMENKUL*

Güçlü portföyü ve mali yapısıyla sektörün atılımdaki firmalarından biri olan Mesturkuaz, farklı fonksiyonlardaki gayrimenkullere ve gayrimenkul projelerine yatırım yapmaktadır. Hem nitelikli portföylere yapılan yatırım ve doğru geliştirilen projeler sonucunda sağladığı sürdürülebilir gelirleri hem de bulunduğu diğer sektörlerdeki güçlü konumu itibariyle yatırımlarını kesintisiz hayata geçirebilen Mesturkuaz, geliştirdiği ve yatırımını yaptığı projelerde şu ilkelere dikkat etmektedir.

 • Doğru lokasyona doğru proje geliştirilmesi
 • Yüksek ve sürdürülebilir gelir elde edilebilecek projelere yatırım
 • En fazla kullanım alanından ziyade en etkin kullanım alanı
 • Güven ve müşteri sadakati/memnuniyeti

İNŞAAT

Alışveriş merkezi, otel, konut ve ofis binaları inşaatı üzerine uzmanlaşmış kadrosu, alt taşeronları ve çözüm ortaklarıyla birlikte her biri en az 100.000 metrekare inşaat alanına sahip komplike yapılara imza atan Mesturkuaz, inşaat alanında da istikrarlı bir şekilde büyümektedir. Sadece İstanbul’da değil Adana ve Maraş’ta da faaliyetlerine devam etmekte, Türkiye’nin farklı bölgelerini de hedeflemektedir.

Mesturkuaz’ın sektördeki başlıca hedefi insanların keyifli ve huzurlu bir şekilde zaman geçirecekleri yaşam alanları inşa etmektir. Bu hedefle yoluna emin adımlarla devam eden Mesturkuaz, inşaat sektöründe deneyimli ve güvenilir işbirlikleri ile birlikte birçok önemli projeye imza atarak güvenilir bir marka konumuna gelmiştir.

ALIŞVERİŞ MERKEZİ

Yoğunlukla perakende tabanlı karma kullanım projeleri ve alışveriş merkezi yatırımlarına odaklanan Mesturkuaz, yatırımcısı olduğu alışveriş merkezlerinin yönetimini ve kiralamasını, profesyonel yönetim firmaları aracılığıyla gerçekleştirmektedir.

AVM yatırımlarında İstanbul'dan yerine daha çok Anadolu'nun AVM bulunmayan illerine yoğunlaşacak olan Mesturkuaz'ın halihazırda işletmede bulunan üç AVM'si bulunmakta, 2017 sonuna kadar bu sayıyı 6'ya çıkartmayı hedeflemektedir. 

TURİZM

Türkiye’de hızla büyüyen şehir otelciliği konsepti odaklı yatırımlarında İstanbul’u hedefleyen Mesturkuaz, bu doğrultuda son girişimini Hilton Garden Inn markası ile yapmıştır. Modern otelcilik yaklaşımını, inşa ettiği dört yıldızlı oteller ile ortaya koymakta ve bu doğrultuda uzun vadeli gelir modelleriyle sürdürülebilir nakit akışını sağlamayı hedeflemektedir.

DEMİR ÇELİK

Mesturkuaz, Irak’ın ilk ve tek nevürlü demir çelik tesisini kurarak ülkenin bu alandaki ihtiyacını karşılayacak yatırımı gerçekleştirmiştir. Yapımına 2006'da başlanan Erbil Steel Company, Aralık 2007'de inşaat demiri üretimiyle faaliyete geçmiştir.

Kendi kurduğu 32 mVA’lık elektrik enerjisi santralinde fabrikanın enerji ihtiyacını karşılayarak yıllık nervürlü demir çelik üretim kapasitesini 240.000 tona kadar ulaştırmaktadır. ASTM standartlarında üretim yapan tesis, aynı zamanda istenildiği zaman özel çelik üretimi gerçekleştirebilecek modüler üretim ağına da sahiptir.

Özel Çelik Üretimi

•        Karbonu yüksek özel çelik

•        Paslanmaz çelik

•        Müşteri talebine göre farklı kimyasal kompozisyonlarda ve uluslararası standartlarda özel çelik

Erbil Steel Company, üretim ve istihdam kapasitesine bakıldığında inşaat demiri üretiminde bulunduğu bölgenin en önde gelen ağır sanayi yatırımıdır. Tesiste, entegre çelikhane, haddehane ve santral yardımıyla hurda eritilerek günlük 700 ton inşaat demiri üretilmektedir.

 

ENDÜSTRİYEL METAL

Mesturkuaz kurulduğu günden bu yana faaliyet gösterdiği endüstriyel metal sektöründe süreç içerisinde hem üretici hem de ticari olarak faaliyet göstermiş ve gerek yurtiçi gerek yurtdışından tedarik edilen hammaddeleri üretim tesislerinde son ürün haline getirerek üreticilere sunmuştur.

Ortadoğu, Türki Cumhuriyetler, Avrupa, Güney Amerika ve Afrika’dan ithal edilen metal hammaddeleri Türkiye’nin önemli metal üretici firmalarına tedarik edilmektedir. Bakır, pirinç, kurşun, alüminyum, çinko başta olmak üzere demir dışı metallerin birçok çeşidini ürün gamında bulunduran Mesturkuaz, yurtiçi ve yurtdışında ticari faaliyetlerine devam etmektedir.

KİMYA

Türkiye’nin önde gelen temizlik ürünleri olan Mio ve Fam Plus Markaları ile adını kullanıcılarına duyuran Mesturkuaz, yurtiçi ve yurtdışı distribütör ağı sayesinde markalı satışlarını gerçekleştirmektedir.

Yurtiçinde yaptırılan fason üretim haricinde Irak’ta yatırımı devam eden deterjan fabrikası ile aylık 6.000 ton sıvı ve toz deterjan üretimi planlanmaktadır.

EĞLENCE

Sultanbeyli AtlasPark ve Ümraniye Can Park AVM’deki ileri teknoloji donanımlı sinemalar Mesturkuaz’ın iştirakli faaliyetlerinden biridir.

GIDA

Mesturkuaz Burger King ve Sütiş franchiseları ile yeme-içme sektöründe de faaliyet göstermektedir.