Mesturkuaz
Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme,
İnşaat, Alışveriş Merkezi ve Perakende,
Turizm, Demir-Çelik, Endüstriyel Metal,
Kimya, Eğlence ve Gıda
sektörlerinde uzmanlaşmıştır.

MESTURKUAZ HAKKINDA

Mesturkuaz Gayrimenkul Yatırım ve Geliştirme, İnşaat, Alışveriş Merkezi ve Perakende, Turizm, Demir-Çelik, Endüstriyel Metal, Kimya, Eğlence ve Gıda sektörlerinde uzmanlaşmıştır. Günümüzde Türkiye ve Ortadoğu yatırımlarına odaklanan ve ilerleyen dönemlerde sadece Türkiye ve Ortadoğu’da değil Avrupa’da da yatırımlar planlayan Mesturkuaz köklü inşaat şirketleri, yatırımcı kurumlar ve global firmalarla çeşitli anlaşmalar düzenleyerek portföyünü ve faaliyet alanlarını genişletmektedir.

Temelleri 1980 yılında bakır hurdası ticareti ile Sn. İsa Ünal tarafından atılan grubun gelişimi elektrolitik bakır üretimi ile devam etmiş ve grup bakır, çinko ve aluminyum uluslararası ticaretini de faaliyetleri arasına eklenmiştir. Mesturkuaz bu sektördeki güçlü yapılanmasıyla, ulusal ve uluslararası platformda sayısız başarılara imza atmıştır. Temel endüstriyel hammaddelerin uluslararası ticareti ile büyümeye devam eden Mesturkuaz Irak’da yaptığı demir-çelik yatırımıyla gücüne güç katmış, Irak’ın ihtiyacı olan nervürlü demir-çelik yatırımını gerçekleştirerek Irak’ın ilk özel tesisini kurmuştur. Gelişen grup farklı sektörlerde yatırım kararı almış ve bu doğrultuda ilk adımı deterjan fabrikası ile atmıştır. Daha sonra inşaat alanında faaliyet göstermeye başlayan Mesturkuaz yapmış olduğu yatırımların işletmelerini de organize ederek alışveriş merkezi, turizm, eğlence ve gıda sektörlerine de giriş yapmıştır. Grup ilk günkü heyecanını koruyarak ve yılların birikimiyle emin adımlarla güven telkin eden yükselişini sürdürmektedir.

Merkezi İstanbul'da bulunan Mesturkuaz yurtiçinde birçok önemli gayrimenkul projesine imza atarken yurtdışında da birçok ülkeyle ticari faaliyetlerini sürdürerek ülkemizi uluslararası arenada başarıyla temsil etmektedir.

Mesturkuaz’ın ulaştığı başarının arkasında güven ve dürüstlük ilkelerine bağlılık, müşteri memnuniyeti odaklı profesyonel yönetim anlayışına sadık kalması ve kazanırken kazandıran anlayışı iş dünyasında kendisine ilke edinmesidir. Mesturkuaz “sürekli gelişim”e verdiği önem ile kendisi ile rekabet etmektedir.

----------------------------------------------------------------------------

 • Ticaret Sicil Numarası: 689640
 • MERSIS Numarası: 0619 0524 5990 0011
 • Ticaret Unvanı: Mesturkuaz İnşaat Turizm San. ve Tic. AŞ
 • İşletmenin Merkez Adresi: Halkalı Merkez Mah. Basın Ekspres Yolu Capital Tower No: 9 Kat: 10 D: 83 (1-2) - 84 - 85 - 86 Küçükçekmece / ISTANBUL
 • Tescil Edilmiş İnternet Sitesi Adresi: www.mesturkuaz.com.tr

----------------------------------------------------------------------------

 • Yönetim Kurulu Başkanı: İsa Ünal
 • Yönetim Kurulu Üyesi: Tuğba Ü. Akyar
 • Yönetim Kurulu Üyesi: Gülizar Ünal
 • Yönetim Kurulu Üyesi: Ahmet M. Ünal
 • Yönetim Kurulu Üyesi: Neşe Ünal
 • Toplam Sermaye: 20 milyon TL
 • Ödenmiş Sermaye: 20 milyon TL